Usługa pomiarowa

Usługa pomiarowa

Operacje kontrolne, zwłaszcza w dużych firmach produkcyjnych mają ogromne znaczenie. Wpływają one na poziom jakości i bezpieczeństwa finalnego produktu.

Bazując na naszej wieloletniej wiedzy i doświadczeniu w zakresie wykonywania pomiarów w procesie produkcyjnym oferujemy kompleksowe usługi pomiarów geometrycznych.

Zapytania ofertowe prosimy kierować na adres: metrologia@sma-magnetics.com

Maszyna współrzędnościowa

Maszyna współrzędnościowa umożliwia pomiary przestrzenne skomplikowanych elementów. Pomiary maszyną współrzędnościową charakteryzują się bardzo dużą dokładnością i powtarzalnością. W naszym laboratorium dysponujemy maszyną współrzędnościową Wenzel  LH 1210 (MPE = 2,6 + L/350 µm) o zakresie pomiarowym: X=1200  ; Y= 2000; Z = 1000. Maszyna wyposażona jest w głowicę obrotowo-uchylną PH10M oraz sondę skanującą SP25M.

Ramię pomiarowe

Specjalistyczne pomiary wykonujemy przy pomocy współrzędnościowego ramienia pomiarowego FARO QUANTUM-M MAX o zasięgu 2m (Pform = 24um, Psize = 12um). Ramie pomiarowe w połączeniu ze skanerem umożliwia pomiar i weryfikację wymiarów części maszyn o dowolnych kształtach, pomiar odchyłek kształtu i konturu w odniesieniu do modelu 3D. Uzyskane w pomiarach dane (pojedyncze punkty lub chmurę punktów) można wyeksportować w postaci pliku CAD.

Skaning laserowy 3D

Skanowanie laserowe 3D to nowoczesna technika pomiarowa, która zapewnia wysoką precyzję pomiarów, dzięki czemu możliwe jest odwzorowanie nawet najmniejszych szczegółów obiektu. Skanowanie laserem 3D umożliwia również szybkie gromadzenie bardzo dużych ilości danych, co przekłada się na efektywność procesu analityczno-diagnostycznego. Korzystamy ze skanera laserowego FAROBlu xR (dokładność 10µm).

Skaning laserowy 3D