Badania i Rozwój

Od ponad 10 lat nasz zespół R&D stanowi centrum kompetencji w zakresie elementów magnetycznych dla grupy SMA oraz klientów spoza grupy SMA. Zespół opracowuje nowe metody projektowania oraz wdraża innowacyjne technologie, które mają zastosowanie w nowej generacji elementów magnetycznych. W dziele R&D pracują specjaliści z obszarów: magnetyków, energoelektroniki, mechaniki oraz nowych technologii i budowy maszyn. Szeroki zakres kompetencji oraz interdyscyplinarne doświadczenie i wiedza naszych inżynierów pozwala na świadczenie kompleksowych usług w zakresie projektowania, prototypowania, walidacji oraz wdrażania do produkcji innowacyjnych rozwiązań.

Każdy produkt jest tworzony w ścisłej współpracy z klientem, dopasowany do jego potrzeb i spełniający wymagania klienta.

Jak pracujemy?

Projektowanie

To najważniejszy i najbardziej krytyczny proces wdrażania nowych produktów. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych narzędzi do projektowania oraz wiedzy i doświadczeniu naszego działu R&D dostarczamy naszym klientom kompleksowe usługi projektowania oparte na najwyższych standardach światowych.

Prototypowanie

Na etapie prototypowania dostarczamy naszym klientom w pełni sprawny model funkcjonalny produktu, który umożliwi im przetestowanie go w swoim produkcie/systemie  i podjęcie właściwej decyzji biznesowej.

Walidacja i certyfikowanie

Na każdym etapie projektowania i produkcji prototypów czy modeli funkcjonalnych kierujemy się wytycznymi klienta, wytycznymi rynkowymi oraz obowiązującymi normami jakościowymi. Dążymy do tego, aby projektowane rozwiązania były pozbawione wszelkiego rodzaju defektów poprzez zastosowanie najnowocześniejszych technik jakościowych.

Rozwój technologii produkcji

Posiadamy szereg innowacyjnych rozwiązań dla wytwarzania naszych produktów, tworzymy własne maszyny w oparciu o najnowsze rozwiązania technologiczne: zgrzewarki ultradźwiękowe, zautomatyzowane stanowiska nawijania, dedykowane stanowiska produkcyjne zwiększające ergonomię i zmniejszające poziom braków.