Segmenty rynku

Energia odnawialna

Nasza wiedza i doświadczenie w obszarze odnawialnych źródeł energii a zwłaszcza w zakresie systemów fotowoltaicznych pozwoliła nam na opracowanie wielu rozwiązań dopasowanych do szeregu często bardzo wymagających aplikacji, których celem są niskie straty i wysoka sprawność.

Specjalizujemy się w dławikach mocy, transformatorach oraz filtrach do przekształtników fotowoltaicznych. W swojej ofercie posiadamy również szeroki asortyment elementów montowanych na PCB do przetwarzania mocy i sygnałów.

Przemysł

Nie można sobie wyobrazić jakiejkolwiek gałęzi przemysłu bez dostępu do energii elektrycznej. Funkcjonowanie oraz rozwój sektorów przemysłowych jest ściśle uzależniony od stabilnego, pozbawionego zakłóceń dostarczania bardzo dużej ilości energii. Nasze produkty są niezbędne do prawidłowej pracy między innymi  napędów przemysłowych, systemów sterowania i kontroli.

Postępujący udział energii odnawialnej wyznacza trendy w elektryfikacji przemysłu. Dzięki temu możliwe będzie zminimalizowanie negatywnego wpływu rozwoju przemysłu na środowisko naturalne.

Oferując elementy magnetyczne będące częścią przekształtników energii SMA Magnetics ma swój wkład w rewolucji przejścia przemysłu z zasilania paliwami kopalnymi w zasilanie energią odnawialną czym zaznaczamy swój wkład w to aby nasze środowisko naturalne było czystsze.

Kolej

Transformatory i dławiki można znaleźć w wielu miejscach kolejowej infrastruktury energetycznej.  Muszą one spełniać  specyficzne wymagania konstrukcyjne i technologiczne do pracy w trudnych i specyficznych warunkach kolejowych.

Produkty SMA Magnetics znajdują zastosowanie w przetwornicach wagonowych zapewniających zasilanie do instalacji pokładowych oraz zasilające systemy do ogrzewania rozjazdów kolejowych.

Oferujemy transformatory wysokiej częstotliwości oraz filtry (dławiki do falowników oraz CMC).

Automotive

Elektro mobilność to obecnie najważniejszy trend światowego rynku motoryzacyjnego. Podnosi jakość naszego życia, zmniejsza wpływ sektora transportu na środowisko naturalne. Produkty SMA Magnetics znajdują zastosowania w układach ładowania – transformatory i dławiki sieciowe oraz w głównym układzie przetwarzania mocy samochodu elektrycznego.

W asortymencie posiadamy też rozwiązania specjalne stosowane w układach aktywnego zawieszenia.

Medycyna

Nasze transformatory i dławiki mogą być stosowane w przetwornicach dc-dc i zasilaczach do urządzeń elektromedycznych.

Dostarczmy produkty spełniające wymagania norm technicznych dla urządzeń medycznych oraz dostosowane do konkretnych projektów.